Rádio Sever ukončuje vysielanie k 30.9.

Rada pre vysielanie a retransmisiu vyhlásila nedávno výberové konanie v ktorom sa objavila i frekvencia 94,5 MHz, ktorú má pridelenú Rádio Sever. To začalo vysielať pred dvoma rokmi a licenciu malo platnú ešte minimálne 5 rokov s možnosťou predĺženia o ďalších 8 rokov.

Ako pre RadioSCAN.sk uviedla hovorkyňa RVR Lucia Jelčová: “Držiteľ licencie, spoločnosť ASISTENT CONSULTING COMPANY, s.r.o. požiadal Radu o odňatie licencie. Rada žiadosti vyhovela a na zasadnutí dňa 8. 9. 2015 rozhodla o odňatí licencie č. R/122.

Dôvod nie je zatiaľ známy. Stanica mala dobre prepracovaný program, ktorý by dokázal konkurovať i verejnoprávnej Regine. Výroba takéhoto programu môže byť finančne náročná a bez podpory kraja či miest sa len ťažko financuje len z reklamy. Finančne náročná je i prevádzka výkonného 20kW vysielača, ktorý patrí do série koordinácii GE-84.

O bližších dôvodoch sa zatiaľ len špekuluje, no každopádne od 30.9. bude na slovensku o jedno kvalitné rádio menej.

Hodnodiť

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>