Trenčín má opäť svoje regionálne rádio

TRENČÍN – Trenčín má opäť svoje regionálne rádio. Dňa 22.8.2015 bolo spustené skúšobné vysielanie Rádia WOW  na frekvencii 106,7 MHz. Frekvencia o výkone 150 wattov pokrýva dostatočne celý Trenčín vrátane všetkých jeho mestských častí. Rádio je orientované na regionálneho poslucháča, preto vo vysielaní dáva prednosť informáciám z  Trenčianskeho regiónu i  kraja. Moderované vysielanie je možné počúvať 13 hodín denne, už od 6:00 hodiny ráno do 19:00, v  piatok a  sobotu do 24:00.

Hudobne sa rádio radí do formátu HOT AC, čím osloví poslucháča vo veku 20 až 45 rokov. Cez víkend vysiela od 10:00 i reláciu pre jubilantov a  to až do 14:00. Rádio WOW sa týmto stáva dôležitým nezávislým informačným kanálom pre obyvateľov Trenčianskeho kraja.

Vysielač je umiestnený nad Trenčínom v  časti Záblatie (280 m. n. m.), odkiaľ sú vysielané i  ďalšie dve rádia i  dve televízie. Vysiela vo vertikálnej polarizácii s výkonom 150watt. Väčší výkon úrady nepovolili vzhľadom na preplnené pásmo. Frekvencia bola Rádiu WOW pridelená v  rámci výberového konania Rady pre vysielanie a  retransmisiu na jar tohto roku. V  rámci kraja má rádio WOW i  ďalšie dokrývače, v  Partizánskom na rovnakej frekvencii 106,7 MHz,  Bánovciach nad Bebravou 90,4 MHz a  Prievidzi 90,5 MHz.

Majiteľmi Rádia WOW sú známi profíci, Martin Jursa a  Patrik Bujna, ktorý majú už bohaté skúsenosti so zakladaním a  prevádzkou rádií na Slovensku.

 

Video s príprav:

Rádio WOW je jedno z mála slovenských rádií, ktoré sa snaží byť čo najbližšie s poslucháčmi. Často sa na sociálnych sieťach o nich hovorí ako o “fanúšikoch”, preto toto rádio často zverejňuje i rôzne zákulisné informácie, ktoré majú vždy veľký ohlas. Pre svojich fanúšikov pripravili i videozáznam zo spustenia vysielača, ktorý nájdete na ich oficiálnom Youtube kanáli.

 

Hodnodiť

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>